Dożynki w Kopaszewie 2015!

„Żniwa się skończyły, zboża już sprzątnięto…”

Dnia 14.08.2015 r w Kopaszewie o godzinie 17.30  mieszkańcy wsi  i zaproszeni goście rozpoczęli obchody święta plonu od mszy świętej.

Mszę świętą celebrowaną przez księdza proboszcza Mariana Derkaczewskiego zdominowały tradycyjne pieśni dożynkowe śpiewane przez młodzież Kopaszewską.

Po mszy świętej kolorowy korowód przeszedł spod kaplicy do parku gdzie został przedstawiony przygotowany program artystyczny.

W programie mogliśmy podziwiać poloneza, krakowiaka, polkę i oberka w wykonaniu dzieci i młodzieży. Usłyszeliśmy również przepiękne śpiewy kopaszewiaków oraz przedstawiono już tradycyjną ceremonię obtańczenia wianka i wręczenie chleba, po której każdy z zaproszonych  gości usłyszał przyśpiewką i otrzymał wieniec i chleb dożynkowy.

Gościnnie w tym roku z pokazem wystąpił Zespół Mażoretek Rewia  z Osiecznej.

Starostami tegorocznych dożynek byli Sołtys wsi Joanna Ziętkiewicz i Radny Leszek Majchrzak, a gospodarzami dożynek byli Pan Bernard Turski Starosta powiatu kościańskiego i Pan Jacek Nowak  Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń.

Z zaproszonych gości głos zabierał Pan Starosta Bernard Turski, Pan Burmistrz MiG Krzywiń Jacek Nowak oraz Pan Poseł RP Wojciech Ziemniak.

Po części artystycznej zaproszeni goście udali się do świetlicy na poczęstunek.

Uroczystość dożynkową kończyła zabawa taneczna na której bawili się mieszkańcy wsi oraz przyjezdni goście.

Pogoda dopisała, a uroczystość dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń!

Sołtys wsi Kopaszewo

Joanna Ziętkiewicz